شماره ثبت در ارشاد: 83160

رسانه اقتصادی و اجتماعی دورنما

دانش آموزان چینی در صدر باهوشترین دانش آموزان جهان

دانش آموزان چینی در صدر باهوشترین دانش آموزان جهان

دانش آموزان چینی در پیمایش سنجش توانایی خواندن، ریاضیات و علوم بالاترین نمرات را کسب کردند.

براساس مطالعه ای که از سوی سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی از دانش آموزان ۱۵ ساله صورت گرفته، ۴ استان بررسی شده چین حتی در خانوارهایی با درآمد کمتر از میانگین اعضای پژوهش، در زمینه علوم و ریاضیات در مجموع بهتر از سایر کشورها عمل کرده اند‌.

آیا واقعاً دانش‌آموزان چینی باهوش‌ترین هستند؟


سال‌هاست که دانش‌آموزان چینی در لیست‌های عملکرد بین‌المللی امتیاز بالایی کسب کرده‌اند. اما آنها در همه چیز بهتر نیستند. هنوز امیدی برای جوانان اروپایی وجود دارد.

دانشآموزان چینی باهوشترین هستند. کمی باهوش‌تر از دانش‌آموزان ژاپنی یا کره‌ای، قطعا باهوش‌تر از باهوش‌ترین اروپایی‌ها و حتی از نظر فکری برتر از همتایان آمریکایی‌شان.

یا به این ترتیب احتمالاً با مرور گزارش PISA، یک نشریه سه ساله توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) که عملکرد آموزشی را در سراسر جهان مقایسه می‌کند، نتیجه‌گیری می‌کنید.

سال 2009 بود که شانگهای برای اولین بار در این مطالعه شرکت کرد، که در آن دانشآموزان پانزده ساله را در درک مطلب، ریاضیات و علوم آزمایش میکرد. چینیها به سرعت در صدر قرار گرفتند، شاهکاری که سه سال بعد تکرار کردند. آنها در هر رده از بهترین کشور اروپایی، فنلاند، پیشی گرفتند. در ریاضیات، شانگهای حتی 20 درصد بهتر از میانگین OECD عمل کرد. هلند سال ها حول این میانگین معلق بوده است.

منبع: بلومبرگ

رسانه اقتصادی اجتماعی دورنمای اقتصاد

نظر شما