شماره ثبت در ارشاد: 83160

رسانه اقتصادی و اجتماعی دورنما

پهپادهایی (هواپیمای بدون سرنشین) برای کاشت بذر


شرکت گارودا Garuda استارت‌آپی در هند


شرکت گارودا از پهپاد خود به نام وریکش واهان Vriksh Vaahan که اخیراً پرتاب شده است و کابرد کشاورزی و زیست‌محیطی دارد رونمایی کرد


جهت رونمایی از محصول، این پهباد به‌طور خاص برای کاشت بذرهایی روز یادبود 75 امین سال استقلال هند بکار گرفته می‌شود.


پهبادهایی که قادرند در مختصات دقیق و در مناطق صعب‌العبور نیز، اهداف زیست‌محیطی را با موفقیت به انجام رسانند.

کاشت 75.000 دانه بوسیله هواپیمای بدون سرنش در هند

دهلی نو: این شرکت روز شنبه اعلام کرد که استارت‌آپ هواپیمای بدون سرنشین Garuda Aerospace 75.000 بذر را به مناسبت 75 سال استقلال این کشور می کارد.


در بیانیه شرکت در اینجا آمده است که به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی محیط‌زیست که در 5 ژوئن برگزار می‌شود، Garuda Aerospace اقدام به کاشت بذر در سراسر کشور توسط هواپیماهای بدون سرنشین خواهد کرد.

پهپاد «وریکش واهان» این شرکت که اخیراً به فضا پرتاب شد، برای این منظور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این پهپاد راهی آسان برای افزایش کارایی در جهت افزایش تولید گیاهی و در عین حال کاهش آسیب‌های زیست محیطی خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: پهپادهای «وریکش واهان» با کمک مختصات GPS، بذرها را مستقیماً روی مزارع در نقطه مورد نظر می‌پاشند.

آگنیشوار جایپراکاش، موسس و مدیرعامل Garuda Aerospace، “ما بسیار خوشحال و هیجان زده هستیم که روند کاشت بذر را با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در جنگل های ماهاراشترا نشان دهیم. در Garuda Aerospace، ما متعهد هستیم و در ایجاد یک اکوسیستم هواپیماهای بدون سرنشین قوی برای هند سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.”

نظر شما