شماره ثبت در ارشاد: 83160

رسانه اقتصادی و اجتماعی دورنما

یک مزرعه فوق مدرن در هلند ؛ مزرعه بدون خاک و هر نوع علف کش

در یک مزرعه در هلند، با کمترین مصرف آب، بدون خاک و استفاده صفر از علف کش ها محصولات کشاورزی  تولید می کنند.تمام نیازهای گیاهان با ماشین ویژه ای کنترل می شود.

ایده اصلی ساخت این خانه سبز ، کاهش مصرف آب و کاهش ۵۰ درصدی مصرف انرژی است. گوجه فرنگی از طریق سیستم هیدروپونیک تولید می شود. ما اطمینان داریم که تمام تولیدات این مزرعه کاملا پاک هستند.

گوجه های فرنگی در کیسه های کوچک پشمی معدنی رشد می کنند. سقف این خانه سبز دو جداره است تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود. نور مورد نیاز گیاهان از طریق  پنجره های مخصوص وارد گلخانه می شود.

گیاهان گوجه فرنگی عاشق co2 هستند و co2 مورد نیاز آن ها از پالایشگاه نفت محلی تامین می شود. لامپ های LED رشد گیاهان را تسریع می کند.

هلند کشور بسیار شلوغ و زمین و نیروی کار  بسیار گران است. بنابر این باید این کشور بهره وری را ارتقاء دهد تا بتواند با دیگر کشورها رقابت کند. این رقابت  پیش ران  نوآوری و تکنولوژی های نوین بوده است. هلند یکی از بزرگترین صادر کنندگان محصولات کشاورزی است.

بر اساس روندهای کنونی،  دنیا باید تولید محصولات کشاورزی را ۵۰ درصد افزایش دهد. این مزرعه یکی از این ابزارها است. همچنین این نوع مزارع باعت می شوند که سهم طبیعت از  فضا و آب بیشتر شود.

منبع: رسانه اقتصادی اجتماعی دورنمای اقتصاد

نظر شما