شماره ثبت در ارشاد: 83160

رسانه اقتصادی و اجتماعی دورنما

مهاجرت به استرالیا ؛ به دنبال یک زندگی ایده‌آل


این روزها عده کثیری از ایرانیان در تب و تاب مهاجرت برای داشتن آینده ای روشن برای خود و خانواده هستند.

استرالیا هم از آن جمله کشورهای پیشرفته دنیاست که زندگی مرفه و با کیفیت بالایی را برای شهروندان خود فراهم کرده است.

جمعیت کم، آلودگی کم و هوای تازه همراه با مناظر طبیعی عالی و مناظر زیبا و امکانات بهداشتی و خدماتی مواردی است که باعث می‌شود مهاجرین بسیاری این کشور را به عنوان محلی برای زندگی خود انتخاب کنند.


از لحاظ شرایط اقتصادی پیشرفته و بازار کاری خوب هم می تواند یک گزینه مناسب برای نیروی کار ماهر به شمار ‌رود.

ویژگی های مردم استرالیا


اگر می خواهید خودتان را بهتر با شرایط استرالیا و فق دهید و راحت تر در این کشور زندگی کنید، باید تا حدودی با ویژگی ها و فرهنگ مردم استرالیا آشنا شوید.


پس بد نیست در این مبحث ما را همراهی کنید تا شرح مختصری از فرهنگ و آداب و رسوم مردمان استرالیا را در اختیارتان قرار دهیم.

مهاجرت به استرالیا

یکی از خصوصیات خوب مردم استرالیا فروتنی، صاف و صادق بودن وبرابر طلبی آن هاست و از تکبر و ادعا بیزارند.

همچنین در روابط دوستانه کاملا وفادار هستند.


به طور کلی استرالیایی‌ها به سبک زندگی آرام خود معروف هستند و زمان استراحت با دوستان و خانواده را واقعا مهم می‌دانند.

همچنین، تعادل کار و شرایط زندگی در استرالیا هنری تلقی می‌شود که بیشتر استرالیایی‌ها آن را به طور کامل می‌دانند و به کار می‌گیرند.

مهمانی‌ها، گردهمایی‌ها و پیک نیک‌های خانوادگی قسمت مهم زندگی روزمره استرالیایی‌ها است.


جالب است بدانید که مردم استرالیا در انتخاب دین کاملا آزاد هستند. به همین دلیل می توانید پیروان تمامی ادیان را در این کشور بیابید.البته این مورد نشان دهنده تنوع فرهنگی بالا در استرالیااست.

مهاجرت به استرالیا؛ چند قدمی رویاهای شیرین


استرالیا بهترین مقصد برای افرادی است که برای کار وارد این کشور می شوند.

البته می توان دلایل متعددی را برای این ادعا شمرد.

اولا استرالیا جزء یکی از کشورهای توسعه یافته و دهمین کشور جهان از لحاظ درآمد سرانه ملی است. همچنین از نظر شاخص های توسعه انسانی هم در مقام سوم قرار گرفته است.


ثانیا استرالیا از نظر دسترسی به آموزش، امید به زندگی بالا و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی امتیازات بالایی را کسب کرده است.


همچنین این کشور در شاخص بهتر زندگی 2017 که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) منتشر شد، رتبه بالایی کسب کرد. OECD گروهی متشکل از 34 کشور عضو است که سیاست های اقتصادی و اجتماعی را تدوین می‌کند.

استرالیا در تمام متغیرهایی که در این شاخص وجود دارد از جمله مسکن، درآمد، شغل، جامعه، آموزش، محیط، مشارکت مدنی، بهداشت، تعادل کار و زندگی، رضایت از زندگی و امنیت امتیاز بالایی کسب کرده است.

طبیعت و زیبایی‌های آن را هم که اضافه کنیم قطعا مقصد ایده‌آلی برای زندگی خواهد بود.

مهاجرت به استرالیا

ویزای کار استرالیا؛ جذب متخصصین


یکی از روش‌های مهاجرت به استرالیا مهاجرت از طریق گرفتن ویزای کار استرالیا است. استرالیا اقتصادی قوی و پویایی دارد که در حال رشد و توسعه سریع قرار دارد. اگر می‌خواهید برای اشتغال به این کشور مهاجرت کنید باید بدانید که استرالیا ویزاهای مختلفی را برای این کار در نظر گرفته است که هر کدام شرایط متفاوتی دارد :

  • اگر در شغل خود ماهر و متخصص هستید می‌توانید برای دریافت ویزای کار استرالیا اقدام کنید
  • اگر فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در رشته‌های فنی مهندسی هستید، می‌توانید برای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا اقدام کنید. با دریافت این ویزا به مدت ۱۸ ماه زندگی و کار در زمینه تخصصی‌تان برای شما فراهم خواهد بود. پس از این مدت در صورت تمایل به اقامت در استرالیا، می‌توانید با کسب امتیاز لازم از طریق سایر ویزاهای کاری برای اقامت دائم درخواست دهید
  • اگر شغل و مهارت شما طوری است که می‌توانید بدون نیاز به اسپانسر و مستقل فعالیت کنید و ۶۵ امتیاز لازم برای این نوع از ویزای کار را کسب کنید، از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا اقدام کنید. لازم است بدانید که این امتیاز بنا بر شرایط شما از جمله سن و سال، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، میزان تسلط بر زبان انگلیسی و نمره آزمون مربوطه و … تعلق می‌گیرد.
ویزای کار استرالیا

اخذ ویزای کاری با داشتن اسپانسر

  • اگر شغلی در استرالیا پیدا کرده‌اید که کارفرما می‌تواند اسپانسر شما برای دریافت اقامت دائم شود، برای ویزای ۱۸۶ استرالیا اقدام کنید
  • اگر برای اخذ ویزای کار می‌توانید یک اسپانسر ایالتی از ایالت‌های استرالیا پیدا کنید، ۵ امتیاز را به خود اختصاص داده‌اید و می‌توانید با ویزای ۱۹۰ استرالیا برای اقامت دائم اقدام کنید
  • اگر بتوانید حمایت یک ایالت بویژه ایالت کم‌جمعیت استرالیا و یا یکی از بستگان را به عنوان اسپانسر داشته باشید، ۱۰ امتیاز را به‌راحتی کسب خواهید کرد و می‌توانید ویزای ۴۹۱ استرالیا رابرای اشتغال به کار دریافت کنید
  • اگر بتوانید کارفرمایی در ایالات کم‌جمعیت استرالیا به عنوان اسپانسرتان پیدا کنید و همچنین ثابت کنید در جایگاه شغلی مورد نظر کارفرمای استرالیایی صلاحیت لازم را دارید، برای اقامت دائم خود از طریق ویزای ۱۸۷ استرالیا اقدام کنید


با دریافت اقامت استرالیا به اهداف خود نزدیک شوید.


رشد اقتصادی استرالیا برای بیش از 15 سال تقریباً ثابت باقی مانده است و بنابراین سالانه افراد بیشتری به این کشور مهاجرت می‌کنند تا در مقایسه با کشورهای خود، دستمزد یا حقوق بیشتری کسب کنند. در حالی که مردم استرالیا هزینه زندگی بالاتری دارند، با داشتن بسیاری از پروژه های تفریحی و اجتماعی رایگان از سطح بالای زندگی برخوردارند.

همه در مورد بحران مالی جهانی صحبت می‌کنند، بسیاری از کشورها از آن رنج می‌برند اما استرالیا نسبت به این تأثیرات منفی پایدار باقی مانده است. ذخایر گسترده سنگ آهن، ذغال سنگ، مس، طلا، گاز طبیعی، اورانیوم و منابع انرژی تجدیدپذیر در استرالیا بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب کرده و اقتصاد را در سطوح عالی نگه داشته است.


همچنین این کشور مقصد گردشگری بوده و محبوبیت آن روزانه در حال افزایش است. علاوه بر مزایای عالی و فرصت های شغلی، تعادل کار و زندگی در استرالیا است.

هریک از این دلایل و سطح استاندارد امکانات اجتماعی باعث شده افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند و با اخذ اقامت استرالیا در پی سکونت دائم در این کشور و اخذ تابعیت این کشور باشند. با توجه به انواع متعدد ویزا برای مهاجرت به این کشور، برای داشتن سفری بی‌دغدغه و در ادامه دریافت اقامت دائم بهتر است از مشورت با وکلای حقوقی استرالیا بهره‌مند شوید زیرا پیش از مهاجرت به استرالیا، باید اطمینان حاصل کنید که ویزای متناسب با هدف خود را در دست دارید.

با دریافت اقامت استرالیا به اهداف خود نزدیک شوید.

سخن پایانی


افرادی که می‌خواهند به استرالیا مهاجرت کنند، از منابع مربوطه اطلاعات جمع می‌کنند تا بفهمند این کار به چه صورت است و از چند و چون آن آگاه شوند. ممکن است عواملی مانند کیفیت زندگی یا رضایت شغلی را قبل از تصمیم گیری در نظر داشته باشند. کانگروز تمام آنچه که شما باید و می‌خواهید در مورد مهاجرت به استرالیا بدانید به طور تخصصی در اختیار شما قرار می‌دهد.

همچنین می‌توانید از وکلای با تجربه کانگروز مشورت بگیرید زیرا در سال‌های گذشته مواردی زیادی بوده‌اند که با در دست داشتن ویزا، ‌ شانس اقامت استرالیا را از دست داده‌اند. بنابراین توصیه اکید ما این است که اجازه دهید یک وکیل رسمی مهاجرتی در تمامی مراحل کار در کنارتان باشد.

نظر شما