شماره ثبت در ارشاد: 83160

رسانه اقتصادی و اجتماعی دورنما

انجام تست کرونا در محل کار با پاسخ‌دهی زیر ۱۲ ساعت


شاید کمتر کسی در دنیا پیش‌بینی می‌کرد که در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی یک پاندمی در جهان اتفاق بیفتد و چنین عواقب ترسناکی با خود به همراه داشته باشد.

از زمان شیوع کرونا در جهان نزدیک به صد و پنجاه میلیون نفر به این بیماری مبتلا شدند (به شکل قطعی و با انجام تست) و متاسفانه حدودا سه میلیون نفر جان خود را از دست داده‌اند. صنایع متعددی مثل صنعت خودروسازی، گردشگری، ناشران و فعالین فرهنگی، باشگاه‌های ورزشی و غیره از این بیماری آسیب جدی دیدند.

بسیاری از مراکز آموزشی و تفریحی در جهان تعطیل شدند، افراد زیادی بیکار شدند و مشکلات ریز و درشت فراوانی برای افراد مختلف ایجاد شد.

مشخص نیست این بیماری تا کی ادامه داشته باشد و همینطور قربانی بگیرد. در این شرایط وخیم اما بسیاری از افراد ناچار هستند که بعضی از فعالیت‌های شغلی خود را انجام دهند.

برای مثال بیشتر افراد نمی‌توانند پروازهای هوایی کاری خود را کنسل کنند. در این مقاله قرار است راجع به مسائل مختلفی در خصوص انجام تست کرونا، مثل تست کرونا برای پرواز، تست کرونا هواپیمایی قطر و انجام تست کرونا در محل کار با پاسخدهی بسیار کوتاه (کمتر از ۱۲ ساعت) صحبت کنیم.

تست کرونا

تست کرونا برای پرواز


پرواز یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌های سفر در جهان است. افراد زیادی در سراسر دنیا روزانه یا ماهانه پروازهای متعدد کاری و غیرکاری دارند و باید در زمان‌هایی خاص در جاهای مختلفی از ایران یا جهان حضور داشته باشند.

با همه‌گیری کووید۱۹ در جهان، پروازهای هوایی هم مثل بسیاری از صنایع دچار محدودیت‌ها و مشکلاتی شدند. به این شکل که اگر کسی قصد سوار شدن به هواپیما را دارد باید قبل از پرواز خود تست کرونا بدهد.

اگر کمی راجع به موضوع فکر کنیم متوجه می‌شویم که این محدودیت چندان هم غیرمنطقی نیست. در واقع سفرهای هوایی به خاطر سرعت بالای جابه‌جایی افراد، می‌توانند به گسترش ویروس کرونا در شهرها و کشورهای مختلف جهان شتاب دهند.

اگر کسی ناقل ویروس باشد و وارد شهری دیگر شود، احتمال این که چند دیگر را در آن شهر مبتلا کند بسیار زیاد است. پس انجام تست کرونا قبل از پرواز اهمیت بسیار بالایی دارد. تنها روش مورد تایید تست کرونا برای پرواز، تست کرونا به روش پی سی آر است.

تست کرونا هواپیمایی قطر


هواپیمایی قطر یا قطر ایرویز برای قبول مسافران، انجام تست تشخیص کرونا به روش پی سی ار را اجباری کرده است.

مسافران باید این تست را انجام داده و نتیجه منفی آزمایشگاه را به این ایرلاین ارائه کنند. در صورتی که شخص به کرونا مبتلا نباشد بدون هیچ مشکلی می تواند پرواز خود را انجام دهد.

طبق دستورالعمل این ایرلاین شما باید تا چهار روز قبل از پرواز نتیجه آزمایش خود را از آزمایشگاه‌های مورد تایید دریافت کرده باشید.

به عبارتی باید چهار روز از صدور نتیجه منفی تست PCR شما توسط آزمایشگاه گذشته باشد. در غیر این صورت اجازه پرواز نخواهید داشت. این ایرلاین با مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های متعددی در سراسر کشور وارد تعامل شده و نتایج این مراکز را به رسمیت می‌شناسد.

برای مشاهده این لیست و بررسی مراکز تحت پوشش در شهر خود می‌توانید به سایت هوم کا مراجعه بفرمایید. فراموش نکنید انجام تست کرونا هواپیمایی قطر قبل از پرواز ضروری است.

تست کرونا

انجام تست کرونا در محل کار با پاسخ‌دهی زیر ۱۲ ساعت


معمولا کسانی که پرواز هوایی دارند با مشکل کمبود وقت مواجه هستند. این افراد نیاز دارند که در سریع‌ترین زمان ممکن به پرواز خود برسند اما شرایط خاص کرونا این کار را دشوار کرده است.

بسیاری از این افراد وقت زیادی را در محل کار خود می‌گذرانند و گاهی زمان‌های طولانی برای مشخص شدن نتیجه تست PCR، می‌تواند آنها را با مشکلات متعدد کاری و مالی رو به رو کند. به همین خاطر لازم است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین شکل تست پس سی ار را انجام دهند.


مجموعۀ هوم کا برای حل این مشکل راه حل مناسبی ارائه کرده است. به این شکل که تست تشخیصی کرونا را در محل کار فرد متقاضی انجام داده و نتیجه آن را در کمتر از ۱۲ ساعت به شخص تحویل می‌دهد.

هوم کا بعد از ارائه خدمت تست کرونا در منزل پا را فراتر گذاشته و دایره خدمات خود را گسترش داده است. در این روش حتی لازم نیست متقاضی عزیز برای دریافت نتیجه به آزمایشگاه مراجعه کند و همه چیز در پنل کاربری او در سایت هوم کا قابل مشاهده است.

بعد از ثبت درخواست تست کرونا در سایت هوم کا کارشناسان زمان تاریخ را با شما نهایی می‌کنند، سپس در تاریخ مشخص، متخصص نمونه‌گیر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و تجهیزات لازم در محل کار شما حضور پیدا می‌کند.

نمونه‌برداری بدون هیچ درد خاصی در چند ثانیه انجام شده و شما می‌توانید به کارهای عادی خود بپردازید و بعد از آماده شدن نتیجه آن را از پروفایل خود دریافت کنید.

منبع

نظر شما