نماد سایت رسانه اقتصادی و اجتماعی دورنما

خرید ارزان‌ترین بیمه آتش‌سوزی 1400

خرید بیمه آتش‌سوزی

چگونه با خرید بیمه آتش‌سوزی با ارزان ترین قیمت سال 1400 را با خیالی راحت تمام کنیم؟


خانه و اثاثیه آن می‌تواند یکی از مهم‌ترین دارایی‌های هر فردی باشد. ممکن است بر اثر حادثه‌ای مانند: آتش سوزی و زلزله برای اموال شما خسارت‌هایی در پایان سال 1400هنگام خانه تکانی و چهارشنبه سوری به وجود آید.

با خرید بیمه نامه‌های مرتبط با ساختمان و منازل مسکونی به راحتی می‌توانید امنیت سرمایه خود را تامین کنید. موارد تحت پوشش بیمه آتش سوزی و زلزله با توجه به قرارداد بیمه و سقف تعهدات بیمه‌گر مشخص می‌شود.

در حقیقت شرکت بیمه در برابر خسارت‌های مانند: انفجار، زلزله، ترکیدگی آب، سرقت با شکست حرز و موارد دیگر پوشش‌های مختلفی خواهد داشت که در ادامه این متن به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


بیمه آتش‌سوزی چیست؟


با توجه به آمار‌هایی که در کشور وجود دارد، حوادث ناگواری که از حادثه آتش سوزی رخ می‌دهد، روزانه بیش از ۵۰ حادثه است و با توجه به این موضوع اهمیت بیمه آتش سوزی روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

حوادث آتش سوزی علاوه بر اینکه خسارت‌های جانی دردناکی را می‌تواند داشته باشد، خسارت‌های مالی فراوانی را هم به همراه دارد.

البته که این بیمه نامه تا حدود زیادی از خسارت‌های مالی را جبران خواهد کرد. در حقیقت شرکت بیمه در بیمه‌نامه آتش‌سوزی، زیان‌های مالی یا مادی که بر اثر وقوع آتش سوزی به اموال و دارائی‌های منقول یا غیر منقول بیمه‌گزار وارد شده است را تا سقف تعهدات خود جبران می‌کند.دقت داشته باشید که بیمه آتش سوزی خسارت‌های جانی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

از آنجا که میزان ریسک و خسارات آتش سوزی در پایان سال معمولا بالاست، ما به شما خواندن راهنمای بیمه آتش سوزی و زلزله را پیشنهاد می‌کنیم.


پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی


بیمه آتش سوزی دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی این بیمه نامه شامل: خسارت‌های مالی ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار بوده که تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

خسارت‌های اضافی هم در این بیمه نامه وجود دارد که باعث می‌شود در صورت بروز وقوع حادثه، جبران خسارت انجام شود.

همچنین برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادثی مانند: زلزله، طوفان، نوسانات برق و موارد دیگر باید به صورت جداگانه و با عنوان پوشش‌های اضافی آن‌ها را خریداری کرد.


پوشش‌های اضافی


بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه بیشتر می‌تواند خسارت‌های مختلف را در بیمه نامه خریداری کند و تحت پوشش اضافی قرار گیرد. در حقیقت موثرترین عامل برای تعیین قیمت نهایی بیمه نامه آتش سوزی، پوشش‌های اضافی خریداری شده است.

دقت داشته باشید که الزامی‌در تهیه این پوشش‌ها وجود ندارد و به طور کامل با توجه به الویت و درخواست بیمه‌گزار به تعهدات شرکت بیمه اضافه خواهد شد.

اغلب شرکت‌های بیمه تمام خطر‌های اضافی را ارائه نمی‌کنند و تعداد محدودی را تحت پوشش قرار خواهند داد.

در حالت کلی خسارت‌های اضافی عبارتند از:دقت داشته باشید که در خرید خطر‌های اضافی باید به شرایط خود توجه کنید. به طور مثال اگر فردی در نزدیکی فرودگاه نیست نیازی به خرید پوشش سقوط هواپیما(در این حالت فاصله مورد بیمه از فرودگاه مهم است.) ندارد.

پوشش طوفان در بیمه آتش سوزی


انواع اموال بیمه شده در بیمه نامه آتش‌سوزی


ساختمان‌ها و اموال در این بیمه نامه به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود که به شرح زیر است:بیمه زلزله چیست؟


بیمه زلزله همان بیمه آتش سوزی است که پوشش زلزله را هم دارد. بیمه آتش سوزی و زلزله دارای پوشش‌های متعددی هستند که در این بخش به پوشش‌های زلزله اشاره خواهیم کرد.

سیل، طغیان آب، طوفان، تندباد، ضایعات آب برف و باران، سرقت با شکست حرز، ریزش کوه و موارد بسیار دیگری از جمله پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی هستند که زلزله هم جزو یکی از این پوشش‌های خواهد بود.


پوشش بیمه زلزله بیمه آتش سوزی در برابر خسارت‌های وارد شده در حادثه زلزله پشتیبان بیمه‌گزار خواهد بود. در حقیقت این بیمه نامه در برابر خسارت‌های جانی وارد شده تعهدی ندارد اما بیمه زلزله ملک و لوازم اثاثیه خانه بیمه خواهد شد.

دقت کنید که اگر شما مستاجر هستید می‌توانید تنها لوازم خانه خود را بیمه کنید و بیمه کردن ملک با صاحب خانه باشد.


عوامل موثر بر قیمت بیمه آتش‌سوزی و زلزله


نرخ بیمه زلزله بستگی به ملک و لوازمی‌دارد که قصد بیمه کردن آن‌ها را خواهید داشت. به طور کلی عوامل مختلفی بر نرخ بیمه زلزله تاثیر گزار است که عبارتند از:


نوع سازه: در بیمه آتش سوزی و زلزله نوع سازه به 4 دسته سازه‌های آجری، سازه‌های فلزی، سازه‌های بتنی و سازه‌های گلی و سنتی تقسیم می‌شود.

بیمه‌گر با توجه به میزان ریسک هر کدام از این نوع از سازه‌ها، مبلغ حق بیمه مختلفی را در نظر می‌گیرد. البته که بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای هم هیچ گونه تفاوتی برای حق بیمه سازه‌های مختلف در نظر نمی‌گیرند.


متراژ ملک: از جمله مواردی که به طور مستقیم بر روی قیمت حق بیمه آتش سوزی و زلزله تاثیر گزار است، متراژ ملک خواهد بود.


هزینه ساخت هر مترمربع بنا: یکی از عوامل موثر دیگه بر نرخ بیمه آتش سوزی و زلزله، هزینه هر متر مربع از بنایی است که قصد بیمه آن را داشته باشید.

به طور مثال: قیمت بیمه زلزله برای ملکی با هزینه هر متر مربع 1 میلیون تومان با ملکی با هزینه هر متر مربع 4 میلیون تومان متفاوت است.


ارزش لوازم منزل: در صورت بیمه کردن لوازم منزل خود باید بدانید که ارزش لوازم و اثاثیه شما بر قیمت بیمه زلزله تاثیر مستقیم دارد. همانطور که اشاره شد، می‌توان ملک را بیمه نکرد و تنها لوازم منزل را بیمه کرد تا در صورت بروز حادثه، خسارت‌های وارد شده جبران شود.


استثنائات پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی و زلزله


برخی از موارد جزو استثنائات بیمه هستند که در این بیمه نامه جزو پوشش‌ها قرار نمی‌گیرند و در حقیقت با توجه به میزان ریسک بالایی که دارند بیمه مرکزی آن‌ها را جزو استثنائات قرار داده است که در بیمه آتش سوزی عبارتند از:


استثنائات بیمه آتش سوزی


خرید بیمه آتش‌سوزی و زلزله از بیمه دات کام


برای اینکه بخواهیم قیمت بیمه زلزله منزل خود را مشخص کنیم باید به شرکت‌های بیمه‌ای مراجعه کرده و با توجه به شرایط اعلام شده، نرخ حق بیمه را مشخص کنیم که برای این کار زمان و انرژی ما هدر خواهد رفت.

روش ساده‌تری وجود دارد که بتوان تنها با صرف چند دقیقه، لیست قیمت‌ها و شرایط استعلام شرکت‌های بیمه‌ای را مشاهده کرد.


بیمه دات کام یک سامانه آنلاین استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه است و کافی است که به صفحه اصلی سایت bimeh.com مراجعه کرده و در منوی محصولات بر روی بیمه آتش سوزی و زلزله مورد نظر خود کلیک کنید تا در کوتاه‌ترین زمان، استعلام و مقایسه بیمه آتش سوزی شرکت‌های مختلف را انجام دهید حتی ارزان‌ترین و بهترین بیمه را تهیه کنید.


چگونه ارزان‌ترین بیمه آتش سوزی و زلزله را بخریم؟


برای خرید ارزان‌ترین بیمه آتش سوزی و زلزله ، قیمت بیمه آتش سوزی ارائه شده توسط تمام شرکت‌های بیمه‌ای مجاز را در سامانه بیمه دات کام مقایسه نمایید. سپس، شما می‌توانید در صورت انتخاب حداقل پوشش‌های اصلی و استفاده از جشنواره‎های تخفیف بیمه دات کام، پایین ترین قیمت بیمه آتش سوزی و زلزله را در خرید آنلاین بیمه تجربه نمایید.

خرید بیمه آتش سوزی


چگونه بهترین بیمه آتش‌سوزی و زلزله را بخریم؟


عوامل مختلفی نظیر نوع ارزش بنا، نوع ملک، نوع سازه، متراژ زیربنا، مدت زمان بیمه نامه و ارزش وسایل موجود در بنا در تعیین قیمت خرید بیمه اتش سوزی و زلزله تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به لینک https://bimeh.com/fire، با وارد کردن اطلاعات درخواستی ، خرید بیمه آتش سوزی را با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده انتخاب و به صورت آنلاین تجربه نمایید.


در این مطلب سعی کرده‌ایم درباره بیمه آتش سوزی، پوشش‌ها و مزیت‌های آن توضیحاتی ارائه کنیم، اما اگر سوال یا ابهامی‌‌وجود دارد که در این متن به آن اشاره نشده است، به وب سایت بیمه دات کام(bimeh.com) مراجعه کنید و با راه‌های ارتباطی اعلام شده از مشاوره رایگان کارشناس‌های بیمه‌ای بهره مند شوید. همچنین کارشناس‌های بیمه‌ای در بیمه دات کام به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

راه‌های ارتباط با مشاوران بیمه دات کام:


نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰
شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲
پست الکترونیکی : info@bimeh.com

خروج از نسخه موبایل